понеділок, 9 травня 2016 р.

Урок біології у 7 класі. У світі рослин. Відділ Покритонасінні

Урок біології у 7 класі.
Тема: У світі рослин. Відділ Покритонасінні .
Мета: узагальнити знання учнів про різноманітність покритонасінних рослин; особливості будови, їхнє екологічне і практичне значення; виховувати любов до природи; активізувати пізнавальну активність учнів до вивчення біології через інтерактивні форми навчання.
Обладнання:малюнки, картки, презентація, роздатковий матеріал,  книга «Стежинами рідного краю», картки для оцінювання.
Тип уроку:узагальнення і систематизація знань.
                                                  
  


    Хід уроку
I Організаційний момент.
Емоційне налаштування.
II Актуалізація пізнавальної діяльності.
(2 учні заповнюють схеми на дошці)
1.              Ознаки                                   2.            Ознаки
покритонасінних                  дводольних                  однодольних
1.                                                1.                                   1.
2.                                                2.                                    2.
3.                                                3.                                   3.
4.                                               4.                                    4.
**Загадки про квіткові рослини.
   Сині зірочки пухнасті
   Виглядають з жита,
   Мов веселі оченята.
   Як їх не любити?
                     (волошки)


   Дзвіночки в лісі ніжні - ніжні,
   Немов сніжинки білосніжні.
   В зеленім листі спочивають,
   П'янкий весняний запах мають.
                      (конвалія)
   Не гаряче, а пече - утечеш,
   При дорозі не скубнеш -обминеш.
   Дуже злючою бува ця трава,
   Називається вона....
                       (кропива)


   Сонечко в траві зійшло,
   Усміхнулось,розцвіло.
   Згодом стало біле - біле
   І за вітром полетіло.
                        (кульбаба)

  
 Тільки вчора теплий вітер
   Вість приніс нам від весни,
   А сьогодні дивні квіти
   Крізь замети проросли.
                         (підсніжник)

   Із малої цибулини
   Виріс весняної днини.
   До нарциса привітався
   Та на грядці запишався.
                          (тюльпан)

Оголошення теми та мети уроку.
III Узагальнення і систематизація знань.
Учні поділені на групи. Завдання даються як окремо на групи так і на загал.
1.     Будова рослин відділу Покритонасінні.
Завдання 1. Розглянути рослини та довести їх причетність до класу Дводольні , або Однодольні.
(слайди презентації)
Завдання 2. Розглянути рослини та довести їх належність до певної родини.
( слайди презентації)
Завдання 3. Дати характеристику рослині за поданим планом.
( план - додаток № 1)
1 група – соняшник
2 група – тюльпан
3 група – яблуня
4 група – картопля
Завдання 4. Систематизувати дані рослини за схемою:
Царство –
Відділ -
     Клас –
     Вид –
2.Різноманітність рослин.
Завдання 1. Побудувати пару:  рослина _______ родина.
1 група.   Хрестоцвіті             1. Персик
                 Розові                       2.Помідор
                 Пасльонові              3.Соя
                Бобові                       4.Грицики
2 група   Складноцвіті              1. Конвалія
                 Злакові                       2. Рис
                Лілійні                         3.  Хризантема
                Цибулеві                    4. Часник
3 група    Хрестоцвіті                1.Соняшник
                  Пасльонові               2. Тюльпан
                  Складноцвіті            3. Картопля
                  Лілійні                       4. Капуста
4 група    Розові                        1. Акація
                 Бобові                        2. Пшениця
                 Злакові                      3. Троянда
                 Цибулеві                   4. Цибуля
Завдання 2.В кожній групі рослин вибрати одну , яка не є характерною для цієї групи і пояснити свій вибір.
1       група 1.  Капуста ,редька, гірчиця, суниця, хрін.
                2.Перець, баклажан, тютюн, горох, блекота.

2 група   1.Слива, малина, ожина,айстра, айва.
                 2.Конюшина, акація, арахіс, рис , соя.

3 група   1. Ромашка, жоржина, нагідки, вишня, кульбаба.
                2.Кукурудза, жито, пирій,деревій, бамбук.


4 група   1. Конвалія, тюльпан, дурман, проліска.
                 2.Шипшина, терен, груша, фізаліс, персик.

3. Значення рослин відділу Покритонасінні.
Завдання. Розподілити рослини за господарським значенням.
(на слайді рослини які слід розподілити , а потім доповнити самостійно).
          
           Харчові – вишня                                    
           Технічні – картопля
Лікарські – ромашка                            
 Медоноси – акація
Декоративні – жоржина                      
 Бур’яни – пирій
4.Різноманітність рослин рідного краю. Охорона рослин.
(бесіда, робота з книгою «Стежинами рідного краю» стр. 145- 153)
Завдання Із поданих слів скласти невеличку розповідь.
Слова: різноманітність, корисні, господарство, людина, овочі, фрукти, ліки, краса, життя, майбутнє.
(учні зачитують розповіді)

IVПідведення підсумків, виставлення оцінок.
Учні виставляють оцінки самостійно в картки.
Домашнє завдання: повторити ознаки рослин відділу Покритонасінні.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.