понеділок, 8 січня 2018 р.

Географічне положення Південної Америки. Дослідження і освоєння материка

Урок географії в 7 класі.
Тема: Географічне положення Південної Америки. Дослідження і освоєння материка.
Мета:  поглибити та систематизувати знання про етапи відкриття та освоєння Південної Америки; вдосконалювати практичні уміння та навички характеризувати географічне положення материка, його історію відкриття та дослідження; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення теми.
Обладнання: фізична карта Південної Америки, підручники, атласи, контурні карти, відео «Дослідження Південної Америки», презентації.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

                                                        Хід уроку
1.Організаційний момент
2.Актуалізація опорних знань.
Бесіда.
1.Назвіть материк , який ми вивчили.
2. Що вам відомо про відкриття Америки?
3. Згадайте типовий план характеристики материка. Для чого необхідно знати географічне положення материка ?
3. Мотивація навчальної діяльності.
Південна Америка – рай для географів.
-         Анди – найдовша гірська система (9000 км)
-         Анхель – найвищий водоспад світу (1054 м)
-         Ігуасу – найширший водоспад світу (2,7 км)
-         Атакама – найсухіша пустеля (1 мм опадів в рік)
-         Тутунендо – найвологіше місце на Землі ( 21 394 мм рік ; 280 днів іде дощ)
-         Амазонка -  найповноводніша річка
-         Тітікака – найбільше високогірне озеро
-         Кондор – найбільший хижий птах (розмах крил 3 м)
-         Анаконда – найдовша змія (11045 мм))
4. Вивчення нового матеріалу.

1 Географічне положення.
Визначення географічного положення материка за типовим планом. Робота з картою.
1.     Положення відносно екватора.
2.     Положення відносно нульового меридіана.
3.     Розміри
-         Координати крайніх точок  Пн. Мис Галлінас  12*пн..ш 72*зх.д.
                                                    Пд. Мис Фроуерд  54* пд..ш 71* зх..д
                                                    Зх. Мис Паріньяс  5* пд..ш 82* зх..д
                                                     Сх. Мис Кабу-Бранку 7* пд..ш 35* зх..д
-         Протяжність материка   з Пн. на Пд.-  7300 км, з Зх. на Сх. - 5000 км.
-         Площа (разом із островами) – 18,3 млн.км2 (4 місце серед материків)
4.     Положення відносно інших материків.
5.     Положення відносно морів і океанів.
6.     Особливості берегової лінії.
2.Дослідження і освоєння Південної Америки.
Перегляд відео, презентації.
Х. Колумб – відкрив Америку
А. Веспуччі – висловив про існування Нової Землі
О.Гумбольдт – проводив дослідження на материку.
Ф. Орельяна -  досліджував Амазонку.
Ч.Дарвін – вивчав органічний світ материка.
М. Вавілов – центри походження культурних рослин.
5. Закріплення вивченого матеріалу.
Практична робота №5. «Позначення на контурній карті назв географічних обєктів материка.»
Вправа «Знайди помилку»
1.Більшість материка Пд. Америка знаходиться в Північній півкулі.
2.Протяжність материка значно більша із заходу на схід.
3.Найближче до материка Пд.Америка знаходиться материк Антарктида.
4.Материк омивається трьома океанами.
5.Берегова лінія материка сильно розчленована особливо в західній частині.
6.Пд.Америка відділена від Пн.Америки протокою Дрейка.
7.Вперше відкрив материк А.Веспуччі.
8.Анди – найвища гірська система.
9.Магелланова протока відділяє материк Пд.Америка від Антарктиди.
10.Материк Пд.Америка  третій за розмірами серед материків.
11.Дякуючи Магеллану населення Америки називають індіанцями.
Підведення підсумків.
Домашнє завдання. Прочитати параграф 27. Робота з контурною картою.



                                                               

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.